מנהלי מכירות? הנה 5 המהלכים שמונעים מאנשי המכירות שלכם להצליח

מהפכה בתהליכי מכירה: כיצד AI משנה את הדרך שבה הצוות שלך מוכר

” הכוח של AI באופטימיזציה של מכירות מרחוק”

תהליך המכירה הוא אחד התהליכים החשובים והקריטיים ביותר עבור כל עסק המבקש לצמוח ולשגשג בשוק התחרותי והמשתנה. חברות וארגונים בכל העולם מבינים היטב שהצלחה = רווחים, ורווחים ניתן להשיג רק באמצעות מכירות מוצלחות – ורבות. במטרה להשיגם, חברות וארגונים רבים שואפות לשפר את תהליך המכירה שלהן על ידי מגוון כלים וטכנולוגיות מתקדמות המקלים על יצירת קשר עם לקוחות ומאפשרים סגירת עסקאות מהירה ויעילה יותר. חשוב לזכור כי בניגוד לתהליכים אחרים בעולם העסקי, תהליכי מכירות אינם תהליכים אוטומטיים והם מבוצעים על ידי בני אדם, אשר נוטים לטעות, לשכוח, ואפילו לעורר אנטגוניזם, ובכך להעלות משמעותית את הסיכויים לכישלון מכירות רבות, ולגרימת הפסדים משמעותיים עוד יותר.

אז כיצד ניתן להתמודד עם האתגרים בתהליכי המכירות בעולם החדש?  נדב בריח, יזם, מייסד ומנכ”ל byondpitch  – תוכנה המספקת כלים חכמים לייעול פגישות מכירות וירטואליות וכתוצאה מכך, הגדלת אחוזי הסגירה והרווחים – מסביר מהן 7 הטעויות שאנשי המכירות שלכם עושים בדרך לכישלון המכירה וכיצד ניתן להתגבר עליהם ולהפוך כל מכירה לעסקה בטוחה:

1. מגיעים לא מוכנים

אנשי מכירות רבים לא מתכוננים כראוי לפגישות עם לקוחות פוטנציאליים, בין אם הפגישות פרונטליות או וירטואליות. חוסר הכנה זה עלול להוביל להחמצת הזדמנויות ולשיחות מכירה לא יעילות. “אנשי מכירות רבים לא מבינים בכלל את החשיבות העצומה של להגיע מוכן לכל התרחישים בפגישת מכירה.” אומר נדב. “הם לא מבינים שצריך לקחת זמן לחקור את הלקוחות הפוטנציאליים שלהם, להבין את נקודות הכאב שלהם ולהתאים את הפתרונות לצרכים  ולרצונות הספציפיים שלהם. המערכת החכמה שלנו, המבוססת על בינה מלאכותית מספקת ליווי אישי לאיש המכירות לאורך כל שלב בתהליך, לומדת אותו ואת הלקוח שמולו, ומעניקה לו ארגז כלים ייחודי לקיום תהליך מכירה במבנה נכון, מספקת מידע קריטי החל בזמן השיחה, תסריט רלוונטי, תיעוד, הקפצת תזכורות חשובות, הצעת פתרונות להתנגדויות ועוד.”

2. לא מבינים את חשיבות חווית הלקוח

בעידן הנוכחי, ובמיוחד לאחר התפרצות מגפת הקורונה והמעבר לעבודה, למידה, עסקים ופגישות מרחוק, פגישות המכירה ומהלכן השתנו משמעותית, ואיתן חווית הלקוח. “כיום, חלק גדול מהלקוחות שמסכימים לקיים פגישות בכלל ופגישות מכירה בפרט באופן פרונטלי. מסביר נדב. חברות וארגונים שלא התקדמו לפגישות מכירה וירטואליות מפספסות קהל לקוחות פוטנציאלי ענק – ולא מבינים שמודל יחסי ההמרה שהיכרו עד כה לא רלוונטי כבר (בעולם  של שילוב פגישות מרחוק יחסי ההמרה הישנים הם בגדר מודל מיושן), ומלבד זאת, מקטינים משמעותית סיכוי לסגירת המכירות הרגילות כי הם פשוט לא מייחסים חשיבות לחווית הלקוח. בפגישה פרונטלית קשה מאוד לזכור ניואנסים קטנים, למצוא פתרונות בזמן אמת , להציג ויזואליות (מכל סוג 2D, 3D, ווידאו וכו’) בצורה מהירה ונוחה, לנסח הסכמים או לספק אפשרויות תשלום במקום. הכל באוויר.” הוא מדגיש. המערכת שלנו משפרת משמעותית את חווית הלקוח והופכת אותה לאישית ומקצועית הרבה יותר. המערכת מובילה את שני הצדדים לקיום תהליך נכון, מקצועי ומדויק, מאפשרת ללקוח להנות מתהליך קצר ,אמין, מיידי, ענייני ואישי.

3. מסרבלים את תהליך המכירה

“אחת הסיבות הכי נפוצות ויש שיאמרו הכי כואבות להפסד מכירה היא סרבול תהליך המכירה: הליכים בירוקרטיים, המתנה מיותרת בין שלבי המכירה וסרבול טכנולוגי בערוצי תקשורת שונים. בעולם בו הכל זז בקצב מהיר והקשב שלנו מחזיק מעמד 15 שניות בממוצע, אין דבר מכעיס יותר מלאבד מכירה אחרי שיחת מכירה משכנעת ויעילה בגלל סרבול בירוקרטי” מסביר נדב. “מהסיבה הזו בדיוק המערכת שלנו מכילה את כל כלי המכירה שצריך כדי להשלים עסקה- לא משנה באיזה תחום: חתימה על הסכמים ותשלום בזמן הפגישה מתוך המערכת, התממשקות למערכות CRM , פתרונות סליקה, תשלום בזמן פגישה  ועוד ובכך חוסכת זמן המתנה, בירוקרטיה, והתעסקויות מיותרות שעלולות לסכן את היתכנות המכירה.”

 4. טיפול לא יעיל בהתנגדויות

טיפול בהתנגדויות הוא מיומנות קריטית במכירות. עם זאת, אנשי מכירות רבים נרתעים מלהתייחס להתנגדויות או מגיבים בהתגוננות במקום להפוך את ההתנגדות להזדמנות. “אני מאמין כי התנגדויות וטיפול נכון בהם הם מיומנות  חשובה שיכולה להיות לאיש מכירות, אבל גם מבין את הקושי למצוא מענה מייד לכל התנגדות. מדגיש נדב. “אחד הכלים הכי חשובים שיש במערכת החכמה שלנו הוא זיהוי התנגדויות והצעת פתרון תואם בזמן אמת. זה הופך את התהליך לפשוט כל כך ומייתר את התגובות הספונטניות או  חלילה –  הבטחות שווא. זה כלי מדהים שמעלה את יחסי ההמרה בצורה שלא תאומן.”

5. הסקת מסקנות שגויה

“אני מאמין גדול שמכל טעות לומדים, אך אי אפשר ללמוד מטעויות אם לא מבינים שעשינו אותם – וזו בעיה גדולה של אינספור מנהלי ואנשי מכירות. בגלל שאין למנהלים אפשרות להיות נוכח בכל פגישה, או להקשיב לכל שיחות המכירה של הצוות שלו, במרבית הפעמים הוא לא ידע כיצד להסיק מסקנות נכונות מתהליכי המכירה שלהם בכדי לנסות ולשפרם.” אומר נדב. ByondPitch פותחה בין היתר במטרה להתגבר על המכשול הענק הזה: היא לומדת, מעבדת ומתעדת את הפגישות, המידע המועבר וכל הפעולות שבוצעו בהן.  ובכך מאפשרת גם לאיש המכירות וגם לצוות ההנהלה להפיק מסקנות ותובנות לגבי תסריט המכירה, ההתנגדויות, יחסי המרה, התנהלות הצוותים, נקודות לשיפור, חריגות של נציגים ועוד. בצורה הזו, החברה חוסכת משאבים ושעות עבודה מיותרות, מגיעה באופן מהיר למסקנות ותובנות על בסיס מידע  מדויק של המערכת ולא רק על בסיס אינטואיציה ומרוויחה אינספור עסקאות חתומות.”

חשוב לזכור כי בעולם החדש, עם כניסתה של הטכנולוגיה הדיגיטלית והבינה המלאכותית לעולם העסקים בכלל ולתחום המכירות בפרט, שיטות המכירה המסורתיות מאותגרות על בסיס קבוע, ויצירת יתרון יחסי על המתחרים דורשת חדשנות מתמדת ואופטימיזציה של תהליכי המכירה. על ידי מינוף כלים וטכנולוגיות מתקדמות כמו פלטפורמת המכירות מבוססת הבינה המלאכותית ByondPitch,  ניתן לייעל בקלות את תהליך המכירה, להפוך משימות אדמיניסטרטיביות לאוטומטיות ולספק פתרונות מותאמים אישית ללקוחות בזמן אמת.  

?מחפשים את הדרך הבטוחה והיעילה להפוך את אנשי המכירות שלכם לאמינים, מדויקים ומוצלחים יותר, ואת פגישות המכירה שלהם לעסקאות סגורות

צרו איתנו קשר ותתחילו להרוויח יותר

קביעת פגישת הדגמה

SCHEDULE A MEETING

Skip to content